czwartek, 12 czerwca 2014

Łazienka naturalna. Doświadczenie natury.


Łazienka spokojna, emanująca prostotą przestrzeni, wolna od zbędnych przedmiotów - łazienka naturalna i bliska naturze... - jej sekret stanowi design oparty na organicznych kształtach oraz zastosowanie naturalnych materiałów. Jej prostota przekonuje, a naturalność zdobi.

W łazience naturalnej ponadczasowe geometryczne i tym samym harmonijne kształty znajdują odzwierciedlenie przede wszystkim w wannie oraz umywalce - ale co istotne wolnostojących. Zrywają w ten sposób z konwencjonalnymi formami, bywa, że stanowiąc prowokacyjny element designu, ale jednocześnie i wysoce funkcjonalny. Ich prosta forma jest tak silna w wyrazie, że odpowiednio wyeksponowane określają całą przestrzeń. 


Armatura wodospadowa, wolnostojąca misa umywalki oraz wanna o esencjonalnym kształcie.




Jakie materiały wybrać?
Co do podłogi, w strefie suchej parkiet z litego drewna idealnie pasować będzie ze względu na swoją wytrzymałość. Obróbka i środki konserwujące są już dzisiaj w stanie umożliwić zastosowanie drewnianej podłogi w łazience. Chcąc podkreślić związek podłogi z naturą deski położyć można bez fug i bez wsporników.W strefie mokrej natomiast warto wykorzystać marmur.
Na ścianach w strefie suchej świetnie sprawdzi się matowy tynk, zaś w strefie mokrej idealnym materiałem będzie piaskowiec. Do oddzielenia strefy prysznica ścianką wykorzystać można marmur


Miska umywalkowa na konsoli z lakierowanego matowo jasnoszarego litego drewna.

Drewno w łazience.

Piaskowiec, dekoracja ścienna.


Elegancki, surowy marmur złagodzony dodatkiem jasnego drewna.

Otynkowana ściana zamiast tradycyjnych płytek, drewniane wykończenia, w tym drewniana podłoga przyjemna dla stóp oraz armatura z wodospadowymi strumieniami - wszystkie te elementy odnoszą się do przykładów z natury. Łazienka zaś, jak natura wymaga dużo dziennego światła. Światło dzienne bowiem nadaje nam rześkości i łączy z naturalnym otoczeniem. 



Niewątpliwie wartością dodaną będą takie widoki za oknem.





Nie można zapomnieć również o sztucznym oświetleniu, które odpowiadać będzie w sposób niewątpliwy za atmosferę chociażby wieczornych kąpieli. Dobrze sprawdzi się delikatne światło sufitowe, sączące się na przykład ze szpary pomiędzy sufitem, a ścianami, a także światło punktowe nad umywalką oraz lampa stojąca na blacie. Dla wielbicieli: otwarty kominek, który z pewnością nada wieczornym kąpielom niesamowitego klimatu. 
             
Prysznic w jednym poziomie z podłogą stanowi harmonijną kontynuację podłogi w łazience. Stanowi to wartość dodaną w aspekcie optycznej przestronności i oczywiście przestrzeni, która daje swobodę ruchów. Jedna płaszczyzna w całej łazience kreuje w niej porządek i stwarza więcej komfortu. 





A jak kąpiel... to pod wielkim prysznicem deszczowym. Duże kamienne płyty w strefie mokrej podkreślają związek z naturą.





Zawsze można pójść o krok dalej. Prysznic horyzontalny - w ten sposób przyjemność kąpieli pod prysznicem została przeniesiona do pozycji leżącej, zdaje się, wychodząc naprzeciw tęsknocie za naturalnością, a przede wszystkim za kontaktem z wodą w warunkach naturalnych. 


1 Horizontal Shower DORNBRACHT PRYSZNIC

Horizontal Shower – innowacyjność od Dornbracht’a.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz